Lekcje angielskiego przez Skype

Lekcje angielskiego przez Skype

 Obecnie coraz bardziej popularne staje się zjawisko e-learningu, czyli nauka za w Internecie. Powstają przeznaczone do tego odpowiednie platformy naukowe, najczęściej związane z nauką języków obcych, takie jak e-ang.pl lub podobne tego typu strony. Nie tylko jednak strony internetowe, ale i nauczyciele języków coraz częściej ogłaszają swoje usługi przez Internet. Nie tylko związane z merytoryczną poprawą prac pisemnych z języków obcych, ale także z nauką komunikowania się w języku.
Lekcje angielskiego przez Skype wydają się być interesującą alternatywą do tradycyjnych lekcji prowadzonych stacjonarnie przy biurku. Ich niebywałą zaletą jest przede wszystkim możliwość korzystania niezależnie od dnia, pory czy miejsca, którym się znajdujemy. Dodatkowo zachowany jest czynnik tak zwanej rozmowy „face-to-face”, dzięki czemu komunikacja staje się bardziej efektywna, a obraz i głos, który generuje Skype jest w stanie zastąpić nam obecność nauczyciela. 
Bardzo popularna stała się także nauka z tzw. „native speakerem”, który ma za zadanie jedynie podtrzymanie rozmowy w innym języku. Jest to osoba, której język angielski jest językiem rodzimym i która z założenia nie powinna znać języka, którym posługujemy się płynnie. Z tego względu eliminuje to pokusę sięgnięcia po nasz rodzimy język w sytuacjach, w których nie potrafimy użyć na przykład języka angielskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *